Blog > Komentarze do wpisu

Zakątek dumania Kubusia Puchatka

Całą serię książeczek kryjacych się pod tym tytułem odkrylismy w wiejskiej, wydawać by się mogło "słabo zaopatrzonej" bibliotece, na wakacjach. Pierwszym odkryciem było "Gdzie się podziały kałuże?"

Książka okazała się genialna. Inaczej tego nie mogę powiedzieć. Opisuje zjawisko PAROWANIA w prosty i zrozumiały sposób. Zrozumiały nawet dla trzylatka. Tak jak to odkrywają Misio o bardzo małym rozumku i jego różowy przyjaciel. Nie mijając się jednak z prawdą :) Na koniec jeszcze propozycja trzech zadań - doświadczeń naukowych na miarę małego naukowca. Mozna je wykonać wspólnie - rodzice z dziećmi, razem poczuć się odkrywcami, naukowcami. Sama (jako fizyk) z wielką radością odkrywałam te doświadczenia - znów, bardzo proste i genialne w swej prostocie. Z chęcią bawiłam się w małego naukowca. Marysia - zachwycona książeczką.

Kolejnym krokiem było już szukanie w bibliotece kolejnych tomów  serii. Odnaleźliśmy kilka. Jedne lepsze, inne nieco słabsze. W jednej czy dwóch wydawało mi się, że temat jest traktowany mało wnikliwie albo autor nie dochodzi do sedna sprawy, omija je z daleka. Ale za to te własnie Marysi podobały się najbardziej :) Chociaż nic nie pobiło pierwszej z nich - o kałużach. Podsumowując - rewelacja. Warto poszukać w bibliotece. Szczerze polecam.

 
sobota, 25 września 2010, ewerner

Polecane wpisy

WYZWANIA CZYTELNICZE

Nobliści Literatura w Azji, Azja w literaturze Rosja w literaturze Banerek 1

CYKLICZNE WYZWANIA

ZAKOŃCZONE WYZWANIA CZYTELNICZE

Nagrody literackie Kraje nordyckie Amerykańskie południe Peryferia Kolorowe czytanie Podróże w czasie Miejskie czytanie 6 kontynentów Portretz kobiet

INNE

Spis moli Lubię czytać